Colombia Teosoro Gigante

[wp-reviews]

Táto káva pochádza z farmy Tesoro Gigante z regiónu Huila. “Tesoro gigante” znamená v španielčine obrovský poklad , čo veľmi správne vystihuje túto kávu.
Tieto naturálne spracované zrná Kolumbie  Vám prinesú veľmi sladkú zmes banánov, hrozienok a čokoládového likéru. Dávku príjemnej kyslosti potrebnú na dosiahnutie úplnej harmónie poskytnú zrelé jahody. Tessoro Gigante je skutočný poklad ako na espresso, tak aj pre filtrované prípravy.
Zrnká dozrievali na poliach 13-tich poľnohospodárov z dediny Huacanas v oblasti Huila. Káva sa tu pestuje v nadmorskej výške 1700 m na poliach s celkovou plochou 70 hektárov. Plody po zbere a manuálnom triedení boli sušené na slnku (a pravidelne starostlivo otočené) po dobu asi 30 dní. 


Kávu pražil Tomáš Novák z pražiarne  
Diamonds Roastery


Tomáš Novák je majiteľ slovenskej pražiarne výberovej kávy Diamonds Roastery, taktiež je vyštudovaný právnik, ktorý miluje život, hudbu a dobrú kávu.

Jeho lásku k výberovej káve naštartovala šálka filtrovanej kávy, ktorú náhodou ochutnal na jednej akcii. „Pochopil som, že káva môže naozaj aj výborne chutiť, že to nie je len tekutina na doplnenie kofeínu. Môj vzťah ku káve sa v tom momente zmenil.

Aj jeho život, tak ako život mnohých pražiarov, zmenil práve popkornovač. Po dlhšom experimentovaní a samoštúdiu sa rozhodol vymeniť popkornovač za malú pražičku, aby mohol svoje kávové hobby posúvať ďalej. Trvalo pár rokov, kým zistil, že hobby sa mení na vášeň. Prišiel teda čas zainvestovať do väčšej pražičky a z voľnočasovej aktivity spraviť podnikanie na plný úväzok. Podnikanie, ktoré ho dnes napĺňa, robí šťastným a práve veľkú časť týchto emócií môžete ochutnať v každom balení výberovej kávy od Diamond’s Roastery. Pražiareň Diamonds Roastery prevádzkuje na plný úväzok spoločne s manželkou ako malý rodinný podnik od roku 2017.